Будь-яка продукція вимагає постійного догляду. Навіть за станом бруківки потрібно постійно слідкувати. Робити це зовсім нескладно, але необхідно. Це і збільшить термін придатності, і втримає привабливий зовнішній вигляд.

Особливих турбот тут не потрібно, адже територія, замощена бруківкою, не вимагає спеціального догляду. Достатньо регулярно підмітати ділянку волосяними або полімерними щітками, підтримувати чистоту та дозаповнювати шви піском, якщо це необхідно. Особливо забруднені поверхні можна змивати звичайною водою. Варто пам'ятати, що наявність залишків щебеню, відсіву та інших твердих абразивних матеріалів на покритті, по якому відбувається рух автотранспорту, є недопустимою.

Окрім того, для обробки поверхні бруківки не потрібно використовувати особливі консерваційні заходи. Це стосується і застосування хімічних речовин, які проникають у бетонні елементи. Більшість із них навпаки закупорює пори бетону та спричиняє зміну кольору плитки.

Взимку категорично заборонено наносити на замощену ділянку сіль із метою розтавання снігу. Сніг значно краще просто регулярно прибирати з поверхні бруківки механічним способом (за допомогою ручних лопат та спецтехніки із застосуванням спеціальних поліуретанових накладок), не допускаючи утворення льоду. Також заборонено використовувати гострі інструменти, які можуть пошкодити чи зруйнувати окремі елементи, для усування з поверхні бруківки снігу та льоду. Альтернативою цьому може бути застосування хімічних засобів, що запобігають обледенінню. Однак варто враховувати, що зловживання ними призводить до зміни кольору, а іноді й до ерозії (вилущування) верхнього шару бруківки.

Проведення поточного ремонту покриття з бруківки

Поточний ремонт бруківки проводиться зазвичай щороку. Під час цього процесу проводяться роботи з ліквідації окремих дрібних деформацій, плям із оливи та мастила, тріщин і руйнувань бруківки, тротуарних плит, бордюрів та поребриків.

Плями з мастил та оливи, які з’являються на поверхні бетонних виробів, видаляють за допомогою адсорбційних порошків або сухого цементу, знежирюючих засобів, які використовують для чищення машин, а також за допомогою побутових миючих засобів.

Плями від олійних фарб видаляють за допомогою абразивного порошку та води. Застосування розчинників недоцільне, оскільки розчин фарби ще глибше проникає в пори бетону.

Аерозольні фарби, нанесені на бруківку та тротуарні плити, бордюри та поребрики методом пульверизації, видаляють за допомогою ацетону.

Бітум видаляють механічними засобами або вручну. Після цього на пляму, яка залишилася, наносять суміш бензину з мастилом і покривають цю ділянку поліетиленовою плівкою для зменшення випаровування бензину.

Тріщини на поверхні бетонних елементів, які можуть виникнути внаслідок дії надмірних навантажень на покриття, ліквідовують шляхом заливки їх епоксидними, полімерними та коллоїдно-цементними клеями. Тріщини перед склеюванням повинні бути очищені від бруду та пилу, а у випадку заповненням тріщин коллоїдно-цементним клеєм поверхні, які склеюються, потрібно зволожити.

Епоксидний клей готують із епоксидної смоли (ЕД-5), наповнювача (піску), пластифікатора (лаку кукорсоль), затверджувача (бензосульфокислотні поліетилену-поліаміну-БСК) у співвідношенні 10:11:3:4,5. Епоксидний клей такого складу потрібно використати протягом 35 хвилин після його приготування.

До складу полімерцементного клею входить портландцемент марки 400, пісок формовочний, пісок будівельний, вода, фуриловий спирт, солянокислий анілін, хлористий кальцій у співвідношенні 4,85:1,76:1,32:2,15:0,4:0,06:0,66.

Заповнення тріщин цементним коллоїдним клеєм може здійснюватися вручну або за допомогою інструменту типу вібропістолета і пневмобачка ємністю 20 літрів (на великих площах). Всередині пневмобачка повинна бути вмонтована вібробулава, яка служить для змешення в’язкості клею при подачі його у вібропістолет. Коллоїдний цементний клей готується безпосередньо перед застосуванням шляхом розведення сухої суміші водою. При застосуванні вібропістолета водов’яжуче співвідношення клею повинно складати 0,25-0,28; у разі заповнення тріщин вручну – 0,3-0,35. Заповнення тріщин цементним коллоїдним розчином повинно бути виконане протягом двох годин з моменту його приготування. Температура клею, при якій здійснюється заповнення тріщин, повинна бути не нижча 5 градусів за Цельсієм.

При поточному ремонті за необхідності вирівнюють основу, чим ліквідовують можливі “просадки”. Зруйновану бруківку та плити тротуарні видаляють і замінюють новими, які укладають на суху цементно-піщану суміш.

У процесі експлуатації покриття з бруківки можливе вимивання піску зі швів між нею талими та дощовими водами. Під час поточного ремонту всі порожні шви засипають сухим піском на повну висоту бруківки за допомогою спеціальних швабр та щіток.

Проведення капітального ремонту покриття з бруківки

Капітальний ремонт передбачає повну або часткову заміну конструктивних елементів покриття: бруківки та тротуарних плит, бордюрів та поребриків, основи, підстилаючого шару. Земляне полотно повинно бути додатково ущільнене до коефіцієнта не менше 0,98.

Влаштування конструктивних елементів покриттів із бетонних елементів здійснюється при капітальному ремонті так само, як і при первинному їх улаштуванні, – з дотриманням усіх вимог технології укладання.

Якщо у вас залишилися питання щодо догляду за бруківкою, то звертайтеся безпосередньо у компанію "Партнер-К", де вам нададуть кваліфіковану консультацію та допомогу.

Вас з нетерпінням чекають за адресою: місто Чернівці, вулиця Лесина, 9Б.

Або ж звертайтеся за номерами телефонів: +38 (050) 345 44 00, +38 (067) 345 44 00.